Wandelclub Beernem

sept_23

Nieuwsbrief 23 augustus 2022

SINT-JORIS KERMISTOCHT 2 SEPTEMBER 2022.

Startzaal :
Zaal “De Sinjo”
Lattenklieversstraat 28
8730 Sint-Joris

Datum:
Vrijdag 02 september 2022

Start- en aankomsturen:
Starten tussen 07u30 en 15u00
Laatste aankomstuur 17u30

Afstanden: 4 – 6 – 12 – 15 en 18 km.

Op 2 September organiseren we alweer onze jaarlijkse kermistocht in Sint-Joris. We doen dat in samenwerking met het Kermiscomité. Starten doen we zoals steeds vanuit zaal SINJO, Lattenklieverstraat 28. Het is al 8 jaar geleden dat we nog eens richting Sint-Maria-Aalter trokken. Met onze afstanden vanaf 12 kilometer maken we dat ruimschoots goed.

Uiteraard kunnen we onze 4 en 6 kilometerstappers niet naar Sint-Maria-Aalter sturen. Die blijven in Sint-Joris en kunnen daar wandelen over buggy- en/of rolstoelvriendelijke wegen. De 4 km. gaat een eindje langs het kanaal en daarna via rustige wegen terug naar zaal Sinjo.

De 6 km. krijgt 2 korte lussen voorgeschoteld. De eerste lus gaat een eindje langs het kanaal en via enkele rustige veldwegels en majestueuze dreven terug naar de Sinjo. Dat is meteen ook hun rustpost. Van daaruit krijgen zij hetzelfde parcours als de 4 km.- wandelaars voor de voeten om af te klokken op een kleine 7 km.

Voor de 12 kilometerstappers gaan we via het kanaal en de miseriedreef richting Vijvers en het kasteel van Schuurlo. Na 6,7 kilometer komen we aan in het prachtige domein Menas waar de rustpost is gevestigd. Een schitterend wandelpad van een dikke kilometer laat ons het domein in al zijn rust en pracht doorkruisen. We verlaten Menas via de Blekkervijverstraat en trekken naar de spoorweg die we volgen tot aan de grens van Sint-Joris, waar we de laatste 2 kilometer volmaken tot zaal Sinjo.

De 15 kilometer krijgt hetzelfde parcours voorgeschoteld als de 12 km. tot aan de spoorwegtunnel aan de Maria-Aalter-steenweg. Maar dan krijgen ze nog een pittige 3 km. extra die hen door de Vaanders leidt. De Vaanders is een schitterend natuurgebied op de grens tussen Oost en West-Vlaanderen. Met wat geluk kan je er boeiende beestjes tegenkomen.

En dan hebben we nog een extraatje voor de 18 km-stappers. Die mogen na hun eerste doortocht in Menas nog een extra rondje Maria-Aalter toevoegen aan hun tocht.

Als compensatie krijgen ze dan nog wel een tweede stop in domein Menas.

Je merkt het, 5 afstanden, voor elk wat wils, liggen op jullie te wachten. Kom zeker en geniet van al het moois dat Beernems kleinste deelgemeente te bieden heeft. Starten kan van 07u30 tot 15u00. Tot in Sint-Joris

Afstandentabel.

Sinjo Menas (1) Menas (2) Tot einde Totaal
4 km. 3,7 km.
6 km. 3,2 km. 3,7 km. 6,9 km.
12 km. 6,7 km. 5,8 km. 12,5 km.
15 km. 6,7 km. 8,1 km. 14,8 km.
18 km. 6,7 km. 10,3 km. 8,1 km. 18,4 km.

Busreis naar Eksel (Limburg) op zondag 11 september 2022

Wandeltocht: Duinentocht
Inrichtende club: W.S.V. De Anjertrippers vzw
Startplaats: Buurthuis De Locht, Lochtstraat 44a, Eksel

We vertrekken om 8.00u aan de parking naast de kerk, zijkant woning Kardinaal Cardijnlaan 12 in Beernem.
Prijs: 10 euro, inschrijvingsgeld inbegrepen!
Terugreis om 16.00 uur.

Inschrijven kan op een organisatie van onze club bij het secretariaat of via de verantwoordelijke busreizen: Marleen De Roo: 0477/957940 – 09/374.70.23 of bij voorkeur via e-mail naar romain.bleyaert@proximus.be

Info wandelparcours

Afstanden: 4 – 7 – 12 – 20 km.

Bosrijke tocht door de unieke Hechtelse Duinen. Bloeiende heide in natuurgebied De Brand.
Op mijn vraag bestaat de kans dat de parcoursbouwer ons laat genieten van een erfgoedpareltje.

Wetenswaardigheden over de gemeente Eksel
Eksel is gefuseerd met Hechtel en telt ongeveer 12.000 inwoners. Het is één van de duurste woongemeenten in Limburg. Toch kende het een sterke demografische groei door veel nieuwbouw en een grote immigratie vanuit Nederland.
Hechtel-Eksel vormt met het naastliggende Lommel, Peer en Pelt “Bosland”. Zijnde een prachtige aaneensluiting van openbare natuurgebieden.

Mogelijks liep in de Romeinse tijd de heirbaan Tongeren-Duurstede door Eksel. Het opgraven van scherven, voorwerpen en begraafplaats uit die tijd laten dit vermoeden.
In de vroege middeleeuwen (5e – 8e eeuw) was het gehucht Hoksent aan de Dommel (een beek/rivier die vloeit op Belgisch en Nederlands grondgebied) een Frankische nederzetting.

Tijdens de 16e eeuw bouwden de inwoners “schansen” ter beveiliging voor het oorlogsgeweld. Mooi bewaarde resten zijn nu nog te zien bij de “Hoxenterschans”.

Vanaf 1762 maakten de “Bokkenrijders” dan weer de streek onveilig.

Door de moeilijke economische toestand in de 18e eeuw vonden vele ondernemende inwoners – in de volksmond “teuten” genoemd – een goede inkomensbron. Teuten waren rondreizende handelaars die met hun koopwaar op de rug voor soms 9 maanden/jaar door de buurlanden en verder trokken om te venten. Zij bewoonden de langgevelhoeven.

Bezienswaardigheden en toeristische informatie

Hoksentkapel: kapel en omgeving in het gehucht Hoksent zijn beschermd.

Stermolen: korenmolen. Te bezichtigen de 2e zaterdag en 4e zondag van de maand in namiddag, zonder reservatie.

Provinciaal domein ‘Pijnven’.

Wandelgebieden Hoksent-Molhem en Resterheide.
“Fietsen door de bomen”:
een fietsbrug ter hoogte van de boomkruinen.

Aan iedereen… alvast welkom op een (hopelijk) zachte nazomerdag.

Marleen, verantwoordelijke busreizen

Ledenfeest
zaterdag 26 november 2022
Het bestuur verwelkomt alle leden op ons ledenfeest in de Zandberghoeve
Zandberg, 12 te 8730 OEDELEM
Aanvang om 18u30
Met muzikale omlijsting door DJ Rita
PRIJS : Verdienstelijke leden: € 45 / Leden: € 50 / Niet-leden: € 70

M E N U

Aperitief met hapjes

Papillot van zeebaars met safraansausje en fijne groenten

Grillschotel
Barbecueworst, runderbrochette, lamskroon met graantjesmosterdsausje.
+ naar keuze: Varkensribben of een kippenbout.
Bijhorend assortiment koude groenten en sausen.
Aardappelslaatje en broodjes.

Ijstaart met warme chocolade

Mokka & versnaperingen

Witte-rode wijn en frisdranken inbegrepen tijdens de maaltijd

INSCHRIJVEN EN BETALEN
Via e-mail op info@wandelclubbeernem.be en storting van het verschuldigd bedrag op rekening BE26 9734 1326 8029 van Wandelclub Beernem vzw
Of op een van onze tochten (secretariaat).