Wandelclub Beernem

xr:d:DAEi32GsYhA:1186,j:44843398136,t:23010815

Busreis Lommel 24 mei 2020

BUSREIS naar LOMMEL (Limburg)
ZONDAG 24 MEI 2020

met mogelijkheid bezoek aan Duitse Militaire Begraafplaats

Wandeltocht: Jubileumtocht 40 jaar WSV Milieu 2000 Milieu Lommel

Inrichtende club: WSV Milieu 2000 Lommel (2043)

Start: Buurthuis Het Zand, Frederik van Eedenstraat 8, Lommel

Wandelafstanden: 5 – 8 – 12 – 16 – 20 km

We vertrekken om 8.00u aan de parking naast de kerk C. Cardijnlaan in Beernem.
Prijs: 10 euro, inschrijvingsgeld inbegrepen.
Terugreis: om 16.00 uur of 16.30 uur (wordt meegedeeld op de bus)

Inschrijven kan:
-via verantwoordelijke busreizen, Marleen De Roo: 0477/957940 of 09/374.70.23 of bij voorkeur via e-mail naar romain.bleyaert@proximus.be
-bij een organisatie van onze club, bij het secretariaat.

Info over het wandelparcours

Onderstaande informatie ontving ik reeds begin februari van meneer Engelen, bestuurslid, waarvoor dank.

Het grootste gedeelte van de wandeling loopt via de bossen van het Weyerken naar de Lommelse Sahara met zijn naaldbossen, waterplassen, zijn 30 m hoge uitkijktoren, de vlechtwerken van natuurkunstenaar Will Beckers en voor de langste afstanden de S-vormige wandelbrug over het kanaal naar de Blekerheide en langs het Lommels sportpark met o.a. de evenementenhal De Soeverein.

 

De definitieve wandelroutes liggen nog niet vast, maar de parcoursbouwers konden al volgende informatie doorgeven:

  • Route van +/- 4 km langs verharde wegen en voetpaden voor minder mobiele wandelaars – geen rustpost
  • Route van +/- 5 km door de bossen van het Weyerken – Geen rustpost.
  • Route van +/- 8 km via het Weyerken naar de Lommelse Sahara en de vlechtwerken – 1 rustpost.
  • Route +/- 12 km met ook nog als extra de uitkijktoren.
  • Route van +/- 16 km is de 8 km plus een extra lus van +/- 8 km over de wandelbrug naar de Blekerheide met tweemaal rustpost in de scoutslokalen.
  • Route +/- 20 km is de 12 km plus een extra lus van +/- 8 km over de wandelbrug naar de Blekerheide met ook tweemaal een rust-controle in de scoutslokalen. 
  • Op de rustpost is er de mogelijkheid om te proeven van een “Loemelaer”,  een typisch Lommels streekbier.  

Bijkomende mogelijkheden voor de korte afstandswandelaars

We bouwen terug de mogelijkheid in om, met de bus rond 13.30uur, de Duitse Militaire Begraafplaats te bezoeken.
De Duitse Militaire Begraafplaats, met 40.000 gesneuvelde soldaten uit de wereldoorlogen, ligt te midden van de heide, in het Gehucht Kattenbos, Dodenveldstraat 30. Het is het grootste Duitse militaire kerkhof in West-Europa. Op het domein is er een cafetaria.

Op zelfstandige basis kan je ook ook, te voet, onderstaande bezoeken…

Het bezoek aan het glazen huis (Dorp 14 B, 3920 Lommel – openingsuren van 10.00 tot 17.00 uur) is zeker de moeite waard. Hier zijn doorlopend tentoonstellingen van internationale glaskunstenaars. Het Glazen Huis op zich, is wel de moeite.
De afstand van de startzaal tot het Dorpsplein bedraagt ongeveer 2,5 km. Let wel om het glazenhuis te bezoeken dient er € 5 per persoon betaald  of voor groepen van meer dan 12 personen €3 per persoon.

Dit bezoek is gemakkelijk te combineren met een gratis bezoek aan de Lommelse Teutenmarkt, een brocante, rommel- en antiekmarkt die tussen 08.00 en 16.00 uur op het Marktplein (Dorp) plaats heeft. Door infrastructuurwerken in Lommel centrum is het wel mogelijk dat deze Teutenmarkt verplaatst wordt naar het Hertog Jan Plein voor het Lommels Stadhuis. Dit plein ligt maar een 100 meter van de Markt en is via een tunnel (“Heerdgang”) langs het politiekantoor gemakkelijk te bereiken.

Je ziet… mogelijkheden te over voor een welgevulde dag.

De Roo Marleen, verantwoordelijke busreizen