Header

Startpagina

februari 28th, 2019 | Posted by wandelclubbeernem.be in Startpagina

Update maatregelen wandelingen Wandelsport Vlaanderen.

VERLENGING: VERPLICHTE ANNULATIE VAN ALLE WANDELTOCHTEN WANDELSPORT VLAANDEREN VZW

TOT EN MET 19 APRIL 2020 

Annulatie wandeltochten Wandelsport Vlaanderen vzw

De afgelopen weken is er maar een onderwerp waarover we het hebben “Coronavirus COVID-19”. We volgen het allemaal op de voet, daar de situaties dagelijks wijzigen. Het openbaar leven in België is haast volledig stilgevallen.

De raad van bestuur Wandelsport Vlaanderen vzw heeft niet stilgezeten en komt met de volgende nieuwe boodschap.

Wandelsport Vlaanderen vzw kan niet toestaan dat clubs onder de vleugels van Wandelsport Vlaanderen vzw tot en met 19 april 2020 wandeltochten organiseren. De coronapiek moet volgens onze gewaardeerde virologen nog komen en we moeten dan nog minstens een periode van 14 dagen in acht nemen om zeker te zijn dat er geen nieuwe uitbraak volgt. Organiseren tot en met 19 april zou onverantwoord zijn ten aanzien van de eigen medewerkers en bepaalde wandelaars die de koelbloedigheid verliezen en al te ongeduldig risico’s zouden durven nemen. We zijn het de samenleving verplicht om de hoogste graad van waakzaamheid aan te houden in het belang van iedereen. Alle wandeltochten onder de vlag van WSVL vzw worden tot en met 19 april dan ook geannuleerd.

Tegelijk adviseert de federatie alle clubs die organiseren vanaf 20 april tot en met 30 april 2020 met aandrang om eveneens te annuleren.

Wij houden jullie op de hoogte via onze website www.wandelsportvlaanderen.be 

En natuurlijk zal ook onze club jullie zo goed mogelijk op de hoogte houden, dit via onze eigen website.
*****************

Annulatie Vlaanderen Wandelt Koksijde en Asse – 26 april 2020!

Na grondig overleg is er beslist dat Vlaanderen Wandelt in Koksijde en Asse NIET zal plaatsvinden.  Een moeilijke beslissing, maar nu moeten we in eerste instantie denken aan de gezondheid van iedereen en de mogelijke gevolgen die de verspreiding van het virus nog kan hebben. Het is dan ook niet aangewezen om een dergelijk massa-evenement te organiseren.
De busreis van onze club, dit op 26 april 2020, naar Asse, komt dan ook te vervallen.
***********

Maatregelen tegen het Corona-virus

12 maart 2020

Minister van Sport Ben Weyts besliste, samen met een aantal vertegenwoordigers van de sportsector, tot het afgelasten van publieksbijeenkomsten – indoor en outdoor – al zeker tot 31 maart.
Persmededeling zie verder.

Aan de bestuurders van de clubs aangesloten bij Wandelsport Vlaanderen vzw

Beste ,

De overheid beslist tot het afgelasten van alle publieksbijeenkomsten tot 31 maart. 

Iedereen beseft dat de gevolgen voor de diverse sportfederaties, voor de organiserende clubs, voor de ondersteunende diensten, voor toeleveranciers en voor alle andere betrokken partijen desastreus kunnen zijn. Geen makkelijke beslissing, maar het kan niet anders.
Vanuit de federatie zetten wij in de online kalender en de wandelapp alle tochten tot en met 31 maart op geannuleerd.  Tevens berichten we via de website en facebook van deze algemene afgelasting. 

Vertegenwoordigers van de sportsector zijn het na een overleg met Vlaams minister van Sport Ben Weyts op zijn kabinet eens geworden over dit gemeenschappelijke standpunt.

PERSMEDEDELING

Gelet op de verdere verspreiding van het Coronavirus en gelet op de geactualiseerde inzichten en aanbevelingen van gezondheidsdeskundigen, wil de sportwereld uitdrukkelijk en proactief haar maatschappelijke verantwoordelijkheid opnemen.
De Pro League, de KBVB, Voetbal Vlaanderen, Cycling Vlaanderen, de Vlaamse Sportfederatie, de Gymnastiekfederatie en Sport Vlaanderen beslissen nu gezamenlijk tot het afgelasten van publieksbijeenkomsten – indoor en outdoor – al zeker tot 31 maart.
De sportsector wil immers geen katalysator zijn voor de verdere verspreiding van het virus. Het is de grote kracht van sport dat het veel mensen samenbrengt. Maar die kracht wordt een kwetsbaarheid, wanneer een virus zich verspreidt overal waar grote groepen samenkomen.
Iedereen beseft dat de gevolgen voor de diverse sportfederaties, voor de organiserende clubs, voor de ondersteunende diensten, voor toeleveranciers, voor de supporters en voor alle andere betrokken partijen desastreus kunnen zijn. Dit was geen makkelijke beslissing, maar het kan niet anders.
Sport bevindt zich in het hart van onze samenleving. Vandaag moet iedereen zijn maatschappelijke verantwoordelijkheid opnemen en solidariteit tonen met iedereen die getroffen is door het virus en iedereen die nog zou kunnen getroffen worden in de komende weken en maanden.

Wandelclub Beernem gaat reeds een stapje verder en wil onze wandelaars op geen enkel ogenblik ook maar enig gevaar laten lopen.
Hiervoor werd vanavond, door het bestuursorgaan beslist, om de Lattenklieverstocht van zondag 05 april te annuleren.
De mogelijkheid om deze tocht later te laten doorgaan wordt nog onderzocht en is momenteel dus enkel een denkpiste.
 

===================================================================================

Verrassingsreis 2020 op zaterdag 27 juni

Zie nieuwsbrief onder de rubriek “Startpagina” . De laatste nieuwsbrief wordt daar ook steeds op de website geplaatst.

Daar kunnen ook alle website wijzigingen van de voorbije maanden teruggevonden worden.

===================================================================================

BUSREIS naar ASSE (VLAAMS-BRABANT) gaat door het annuleren van deze tocht door “Vlaanderen Wandelt” niet door.

===================================================================================

BUSREIS naar LOMMEL (Limburg)
ZONDAG 24 MEI 2020
Zie ook de Flyer onder de rubriek Kalender / busreizen 2020

Met mogelijkheid bezoek aan Duitse Militaire Begraafplaats 

Wandeltocht: Jubileumtocht 40 jaar WSV Milieu 2000 Milieu Lommel

Inrichtende club: WSV Milieu 2000 Lommel (2043)

Start: Buurthuis Het Zand, Frederik van Eedenstraat 8, Lommel

Wandelafstanden: 5 – 8 – 12 – 16 – 20 km

We vertrekken om 8.00u aan de parking naast de kerk C. Cardijnlaan in Beernem.
Prijs: 10 euro, inschrijvingsgeld inbegrepen.
Terugreis: om 16.00 uur of 16.30 uur (wordt meegedeeld op de bus)

Inschrijven kan:
-via verantwoordelijke busreizen, Marleen De Roo: 0477/957940 of 09/374.70.23 of bij voorkeur via e-mail naar romain.bleyaert@proximus.be
-bij een organisatie van onze club, bij het secretariaat.

Info over het wandelparcours

Onderstaande informatie ontving ik reeds begin februari van meneer Engelen, bestuurslid, waarvoor dank.

Het grootste gedeelte van de wandeling loopt via de bossen van het Weyerken naar de Lommelse Sahara met zijn naaldbossen, waterplassen, zijn 30 m hoge uitkijktoren, de vlechtwerken van natuurkunstenaar Will Beckers en voor de langste afstanden de S-vormige wandelbrug over het kanaal naar de Blekerheide en langs het Lommels sportpark met o.a. de evenementenhal De Soeverein.

Verdere informatie is terug te vinden onder de rubriek Kalender / Busreizen 2020

===================================================================================
Inschrijven voor onze busreizen:

Op het secretariaat tijdens de wandeltochten van onze club.
of bij Marleen De Roo :  Tel. 09/374 70 23
                                        GSM 0477/95 79 40
                                                   e-mail:  romain.bleyaert@proximus.be
of via e-mail:  info@wandelclubbeernem.be

Wacht echter niet tot de laatste dag om je in te schrijven.
Dit maakt het voor ons organisatorisch wat éénvoudiger.
Inschrijven kan tot 5 dagen vóór de busreis.
Daarna enkel nog volgens de beschikbare plaatsen.

=======================================================================================

              Info aangaande de busreizen en de eigen organisaties kun je vanaf heden
terugvinden onder de rubriek “Kalender” bij “Busreizen 2020” en “Wandelkalender 2020

=======================================================================================

Spaaractie met het gratis wandelboekje “ limited edition”

Bij de hernieuwing van het lidmaatschap voor 2020 ontvangt elk lid een nieuwe PVC-lidkaart + het mutualiteitsattest lidgeld 2020 + een gratis wandelboekje “limited edition”.
Via dit speciale wandelboekje kan ieder lid sparen voor een leuk gadget, te verkrijgen na 15 OF na 25 tochten.
Na 15 tochten kan je een regenponcho ontvangen OF na 25 tochten ontvang je een rugzak.
De wandelaar moet dus kiezen voor welk gadget hij of zij spaart : poncho of rugzak.

Opgelet! Het aantal speciale wandelboekjes is beperkt : het motto is  “OP = OP” of zolang de voorraad strekt.
Verdere info kun je terugvinden onder de rubriek “INFO”

===================================================================================

STREEK OM TE ONTDEKKEN ! Beernem …parel voor wandel- en fietstoerisme. De landelijke gemeente Beernem ligt op zowat 15 km van Brugge, op de grens van West- en Oost-Vlaanderen. De gemeente is een fusie van Beernem, Oedelem en Sint-Joris. Beernem is via de TV-serie ‘De bossen van Vlaanderen’ vooral gekend als een zeer bosrijke gemeente. Het Provinciaal Domein Bulskampveld is het grootste aaneengesloten bosgebied van West-Vlaanderen. Oedelem staat garant voor weiden en akkers. Het ‘Beverhoutsveld’ is een beschermd landbouw- en natuurgebied met talrijke dreven en paden die uitnodigen tot onthaasten. ‘Oedelemberg’, een zachte glooiing van 23 meter, is uitzonderlijk voor dit vlakke landschap. Sint-Joris is de kleinste deelgemeente; het dorp ligt rond de kerktoren geschaard aan de idyllische oevers van het kanaal Brugge-Gent. Beernem is zowel met de wagen als met het openbaar vervoer vlot bereikbaar. Diverse wandel- en fietsroutes zetten de vele aspecten van Beernem extra in de kijker.

=======================================================================================

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.